April 14, 2020

Redaktor naczelny “Gazety Wyborczej”: Adam Michnik
Agora SA
ul. Czerska 8/10
00-732 Warszawa
NIP: 526-030-56-44

Szanowni Państwo,

Informacje podane w artykule pana Czuchnowskiego “Wybory prezydenckie 2020. Jak fałszowano listy poparcia Marka Jakubiaka, zwanego “słupem dla Dudy”” z dnia 14 kwietnia, dotyczące osoby mojej i mojego ruchu #R REVOLUTION jakoby “Mateusz P. był wcześniej pełnomocnikiem Maxa Kolonki, publicysty-blogera, który chciał startować na prezydenta z komitetu o nazwie Revolution. Kiedy rozstał się z Kolonką, postanowił poprzeć Jakubiaka”, są NIEPRAWDZIWE.

Pan Mateusz Piepiórka nie “rozstał się” z Kolonko, a został przeze mnie WYRZUCONY z ruchu i funkcji szefa KWW Maxa Kolonko 2019. Obecność tego hochsztaplera, manipulanta i oszusta w KWW noszącego moje imię była powodem decyzji szeroko komentowanej w polskiej prasie, którą zamieściłem na Twitterze w dniu 26 września 2019 roku:

“Oświadczam niniejszym, że zakończyłem współpracę z KWW Patriotyczna Rewolucja Maxa Kolonko i będę oczekiwał od w/w KWW wykreślenia mojego nazwiska z nazwy. Uprzejmie proszę o niełączenie mojej osoby z w/w wymienionym podmiotem.”

Pan Piepiórka nigdy nie był moim ‘pełnomocnikiem’.

Nigdy też nie ‘chciałem startować na Prezydenta’ z komitetu Revolution.

Tylko w dwóch zdaniach tekstu Wasz ‘dziennikarz’ zawarł trzy kłamstwa na mój temat.

Nie znam pana Piepiórki, nigdy nie widziałem go na oczy i nie chcę go oglądać, chyba że w więzieniu, gdzie jest dla takich kreatur miejsce.

Informacje wyżej zawarte są powszechnie dostępne w sieci. O fałszerstwach pana Piepiórki informowałem prokuraturę w Warszawie, jak również Państwową Komisję Wyborczą także w liście otwartym na stronie R-US.com/2020/02/13/list-maxa-kolonko-do-pkw-re-wybory-2019-w-polsce/

W Waszym artykule używacie mojego imienia i nazwiska w kontekście niesprawdzonych informacji, zaś nazwisko osoby podające Wam nieprawdę kryjecie za jedną literą.

Wasz artykuł jest z powyższych powodów nierzetelny i zawiera kłamstwa i pomówienia.

Proszę o niezwłoczne zamieszczenie tego sprostowania na łamach Waszej gazety.

 

Z poważaniem,

Mariusz Max Kolonko

#R REVOLUTION

Lider

PS Nie jestem “publicystą-blogerem”, jestem dziennikarzem z 30-letnim dorobkiem dziennikarskim i politologiem z wykształcenia, moja telewizja nazywa się MaxTV i jest dostępna na MaxTVGO.com, zaś ruch, któremu przewodzę, nazywa się #R REVOLUTION. Warto, żebyście Państwo przyswoili to #R, którego tak skrupulatnie unikacie, bo w IV Republice Polskiej, którą ustanowimy, za pisanie takich bredni dostaniecie pozew o odszkodowania z cyfrą i sześcioma zerami po niej. Have a nice day.