W dniach 8-9 czerwca i inicjatywy pana Mateusza Klekowickiego odbył się pierwszy historyczny Zjazd Militarny połączony z rozpowszechnianiem wiedzy o Ruchu Patriotycznym #R i jego założycielu – panu Mariuszu Maksie Kolonko- polskim patriocie, polskim dziennikarzu z powołania , z zawodu i zamiłowania, zamieszkałym w USA. Współgospodarzem imprezy była Pani Sylwia. Jak się okazało wierna subskrybentka i wieka admiratorka twórczości #RMMK.

Zlot rozpoczął się od instalowania stanowisk i wszystkich atrakcji, w czym osobiście uczestniczył Mateusz. Cały teren w mig zapełniły namioty, scena, kramy, stanowiska kulinarne z wyborną kuchnią wojskową: z grochówką, kiełbaską i kaszanką. Pogoda dopisała, słońce stało w pełni więc ludzie przybywali tłumnie, całymi rodzinami. Atmosfera była ciepła i prawdziwie rodzinna. Nasze banery #R wyeksponowano na parkanie. Pierwszy tuż przy wjeździe na teren zlotu, a drugi- wzdłuż trasy toru samochodowego. W programie eventu #R przewidziano atrakcje dla najmłodszych: malowanie buziek, jazdę po torze samochodowym I wręczanie maluchom gadżetów #R (naklejek i breloczków). Podczas spotkania z dorosłym audytorium Mateusz przedstawił krótko i ciekawie główne cele i założenia Naszego #Ruchu, który jak sam pięknie określa jest „ ruchem od ludzi – dla ludzi”. Przybliżył osobę, dorobek i działalność inicjatora #Patriotycznego Ruchu Obywatelskiego, Mariusza Maksa Kolonko. Opowieść spotkała się z autentycznym zainteresowaniem, które malowało się na twarzach słuchaczy. Ludzie odchodzili zaintrygowani i szczerze zaciekawieni treścią okolicznościowej #R – ulotki. Drugiego dnia odbyła się parada samochodów militarnych.

Auto Mateusza przejeżdżające ulicami Lipna wzbudzało powszechne zainteresowanie mieszkańców. Podążali za nim dorośli i biegły dzieciaki. Przejazd zakończyło spotkanie z mieszkańcami Lipna. Każdy z nich zaciekawiony opowieścią chciał otrzymać ulotkę #R . Ten festyn to był sukces! Gratulujemy Mateuszu i z serca dziękujemy! Wykonałeś kawał świetnej roboty! Powodzenia następnym razem! P.s. szukamy ochotników do pomocy Mateuszowi. Jeżeli możecie wziąć udział w kolejnych jego eventach – zgłoście się! Liczy się każda para rąk do pracy…

red. Anastazja Pola Walczyńska